UA.6733.28.2026 Obwieszczenie o wszczęciu postępowania -budowa sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia, ul. Bałtycka
Olsztyn, dnia 04.09.2026 r.
Znak sprawy: UA.6733.28.2026
Nr dokumentu: 41018.09.2026
OBWIESZCZENIE
o lokalizacji inwestycji celu publicznego
Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14.06.1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691 ze zm.) oraz art. 53 ustawy z dnia 27.03.2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2026 r. poz. 538 ze zm.) w związku z art. 4 ust. 2 pkt 1 i art. 6 ust. 2 tejże ustawy zawiadamiam, że na wniosek z dnia 14.07.2026 r. zostało wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na „Budowie elektroenergetycznej sieci kablowej niskiego napięcia 0,4 kV” na działkach nr 74/1, 74/2, 67/3 obr. 40 oraz 88/3, 87, 84/7, 84/9, 84/8, 84/11 obr. 140, przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie.
Zgodnie z art. 10 §1 KPA przed wydaniem decyzji rozstrzygającej sprawę, stronom przysługuje prawo zapoznania się z aktami sprawy, wypowiedzenie co do zebranych dowodów, materiałów zgłoszonych żądań. Z aktami sprawy można zapoznać się na każdym etapie postępowania w Urzędzie Miasta Olsztyna, w Wydziale Urbanistyki i Architektury, pokój nr 209, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Zawiadomienie w formie obwieszczenia uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie.
Obwieszczenie zamieszcza się na okres 14 dni.
- tj. od dnia 04.09.2026 r. do dnia 18.09.2026 r.
z upoważnienia PREZYDENTA OLSZTYNA
Katarzyna Struczewska
Kierownik Referatu ds. decyzji administracyjnych
z zakresu planowania przestrzennego
w Wydziale Urbanistyki i Architektury
Obwieszczenie wywieszono na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta Olsztyna (Wydział Urbanistyki i Architektury), pl. Jana Pawła II 1. Informacja ta ukazała się również na stronie internetowej bip.olsztyn.eu