Wersja obowiązująca z dnia

Plan pracy Rady Osiedla Gutkowo na 2024 rok

Temat
  • W roku 2024 spotkania Rady odbywać się będą co drugi miesiąc, w pierwszą środę miesiąca o godz. 17:30.
  • Miejscem zebrań jest Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika Olsztynie Gutkowie przy ulicy Bałtyckiej (z wyłączeniem miesięcy: czerwiec, lipiec, sierpień).
  • Ustanawia się adres do korespondencji Rady osiedla Gutkowo - 11-041 Olsztyn, ul. Zagłoby 11.
  • Na spotkaniach będą omawiane wnioski i problemy zgłaszane przez osoby wchodzące w skład Rady oraz przez mieszkańców Osiedla.
  • Konsultacje w sprawach pilnych z członkami Rady odbywać się będą telefonicznie i poprzez komunikatory WhatsApp oraz e-mail.
  • Na zebrania - w zależności od potrzeb i możliwości, będą zapraszani mieszkańcy, przedstawiciele Urzędu Miasta, Radni Rady Miasta, Policji i straży miejskiej oraz eksperci różnych dziedzin.
  • Do wszelkich kontaktów na zewnątrz (urzędy i instytucje lokalne, administracji państwowej, media) upoważnieni są przewodniczący oraz zastępca przewodniczącego, a także pozostałe osoby wchodzące w skład Rady osiedla, po uprzednim uzgodnieniu stanowiska z przewodniczącym, jego zastępcą lub zarządem.

 Nasze działanie będzie ukierunkowane w szczególności na:

  • Bieżące utrzymanie i remonty ulic i chodników w Gutkowie i Łupstychu
  • Bieżące monitorowanie czystości ulic i chodników w Gutkowie i Łupstychu
  • Wspomaganie mieszkańców Osiedla w staraniach o budowę nowych nawierzchni chodników i ulic i naprawy już istniejących
  • Monitorowanie rozpoczętych w ramach poprzednich edycji OBO inwestycji.
  • Zgłoszenie własnych projektów do tegorocznej edycji OBO
  • Kontynuację starań o budowę ulicy „Nowobałtyckiej” wraz z RO Likusy i Redykajny.
  • Bieżącą konserwację i modernizację plaż osiedlowych przy ul. Bałtyckiej w Gutkowie i w Łupstychu.
  • Kontynuację starań o wyposażenie Osiedla w system monitoringu
  • Bezpieczeństwo i porządek na Osiedlu - działania mające na celu wyeliminowanie włamań do mieszkań posesji
  • Utworzenie strony internetowej Rady Osiedla
  • Podjęcie działań w celu utworzenia nowej lub modernizacji istniejących linii autobusowych komunikacji miejskiej (ul. Kresowa i Żurawia na odcinku do Łupstychu oraz zajezdnia w Gutkowie i Łupstychu)
  • Działania w celu zwiększenia częstotliwości kursowania linii autobusowych nr 106 i 111.
  • Działania w sprawie utrzymania charakteru zabudowy jednorodzinnej i szeregowej na terenie całego osiedla Gutkowa w szczególności w rejonie ul. Kanarkowej (dot. działek nr ewid.,)
  • Działanie w kierunku eliminacji spożywania alkoholu na terenie osiedla w miejscach do tego nieprzeznaczonych, w szczególności w pobliżu plaży osiedlowej i punktów handlowych zlokalizowanych przy ul. Porannej (..) i Bałtyckiej (..)
  • Poprawienie infrastruktury pieszej i rowerowej celem zwiększenia bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Kierowanie organizacji ruchu na osiedlu w stronę minimalizowania ruchu samochodowego w stronę ruchu pieszego i rowerowego;
  • Zwiększenie ilości zagospodarowanych terenów zielonych m.in. poprzez stworzenie parku lub miejsca zielonego wypoczynku, zielonych stref relaksu, ogrodów społecznych czy nasadzenia drzew i roślinności.
  • Podjęcia prób zwiększenia atrakcyjności osiedla dla przedsiębiorców i zachęcenia ich do otwarcia piekarni lub punktu sprzedaży, warzywniaka, kawiarni czy restauracji.
  • Podjęcie wysiłków dla utworzenia nowego boiska i nowych przestrzeni dla dzieci, bądź zwiększenie dostępności orlika i kortów tenisowych lub reaktywacja boiska przy kościelnego
  • Podjęcie wspólnie ze Szkołą podstawową inicjatyw edukacyjnych - organizowanie spotkań dzieci (np. gry planszowe, prezentujących ciekawe zawody)
  • Zwiększenie aktywności RO poprzez aktywne i bieżące informowanie o działaniach na Facebook i stronie www. Stworzenie adresu mailowego na który mieszkańcy mogą kierować zapytania / prośby / wnioski.
  • Podjęcie starania o pomoc Miasta w oczyszczeniu stawów (zbiorników retencyjnych) znajdujących się na działce nr 153-48/19 przy ul. Kresowej, stanowiącej osiedlowy terenrekreacyjny z placem zabaw.
Planowane imprezy:
  • Sprzątanie plaży osiedlowej przy ul. Bałtyckiej, Żurawiej i skweru przy ul. Kresowej, z zachowaniem reżimu sanitarnego, przed sezonem letnim 2024 zakończone ogniskiem (3 dekada kwietnia),
  • Współpraca ze „Stowarzyszeniem Miasto Dobre dla Zwierząt” - zorganizowanie minimum 1 raz w roku zbiórki karmy, koców, poduszek i innych tego rodzaju materiałów z przeznaczeniem dla zwierząt przebywających w schronisku, w Olsztynie ul. Turystyczna 2,
  • Organizacja w ramach budżetu dnia dziecka lub imprezy integrującej mieszkańców osiedla (wspólnie ze Szkołą i OSP).
  • Bieżące informacje o życiu Osiedla i pracach Rady Osiedla będą zamieszczane na tablicy informacyjnej w centrum osiedla. O wydarzeniach na naszym osiedlu będziemy informować mieszkańców wykorzystując serwis społecznościowy "Facebook".

Przewodniczący Rady Osiedla Gutkowo

Piotr Wichowski

Załączniki