• Głusi - informacje o języku migowym
Powrót

UWAGA !

Czasowo zawieszamy bezpośrednią obsługę klientów.

Obsługa klientów w olsztyńskim Urzędzie Miasta zostaje czasowo zawieszona. Wyjątek dotyczy kilku rodzajów pilnych spraw, które nie mogą być załatwione zdalnie. 

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników urzędu oraz w związku z koniecznością  podjęcia działań ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa - od poniedziałku, 16 marca, zachęcamy do zdalnego załatwiania spraw - tutaj znajduje się informacja sprawach, które można załatwić na odległość.

Jednocześnie informujemy, że od tego dnia wszystkie budynki urzędu miasta będą zamknięte dla osób z zewnątrz. Udostępniamy jedynie:

wejście do ratusza od strony ul. Ratuszowej,

wejście do Urzędu Stanu Cywilnego

wejście do budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Knosały

Budynek przy ul. Wyzwolenia zostaje zamknięty. Dodatkowo wykaz spraw, które można załatwić osobiście został mocno ograniczony. 

Wyjątek stanowią:

URZĄD STANU CYWILNEGO

zgłoszenia zgonów

zgłoszenia narodzin - TYLKO w sytuacji gdy należy złożyć oświadczenie uznania ojcostwa, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie lub gdy mieszkaniec nie posiada profilu zaufanego na epuap.

zgłoszenia ślubu konkordatowego (dotyczy osób duchownych)

zaświadczenia do ślubu konkordatowego wydawane są nie wcześniej niż na 4 tygodnie przed datą ślubu, po wcześniejszym umówieniu wizyty mailowo lub telefonicznie

Wszystkie pozostałe sprawy, m.in. zgłoszenia narodzin (gdy rodzice dziecka pozostają w związku małżeńskim), czy odpisy aktu stanu cywilnego należy zgłaszać przez platformę epuap lub korespondencyjnie.

W sytuacjach związanych z wydaniem zaświadczenia do ślubu konkordatowego oraz ustaleń terminu ślubu cywilnego - prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 89 527-21-38, tel. 89 527-31-11, wew. 363 lub mailem: usc@olsztyn.eu

W pozostałych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny z USC lub mailowy.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA:
Dla wspólnego bezpieczeństwa w dalszym ciągu zachęcamy do załatwiania spraw zdalnie, ale informujemy, że ze wszystkich usług Biura Obsługi Klienta można też korzystać osobiście.

Referat Dowodów Osobistych oraz Referat Ewidencji Ludności

W poniedziałki w godzinach 8:00 - 18:00, czwartki w godzinach 7:30 - 18:00 oraz wtorki, środy i piątki w godzinach 7:30 - 15:30.

Oto wykaz spraw, które można załatwić zdalnie w Biurze Obsługi Klienta.


Punkt Obsługi Klientów w Galerii Warmińskiej

W związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 Punkt Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej zostaje zamknięty do odwołania. Powyższa decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna. Wszystkie bieżące informacje dotyczące otwarcia  Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej przekazywane będą za pomocą komunikatów  zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Miasta.

  

Komunikaty Wydziału Komunikacji


1) Wydłużono czas przyjmowania klientów.

Wydział otwarty jest: w poniedziałki od 8:00 do 18:00, a  czwartki od 7:30 do 18:00.

Po obsłużeniu wszystkich klientów, którzy zarezerwowali wizytę on-line w w/w dni tj. po godz. 15:30, wydział obsługuje klientów, którzy nie mają rezerwacji wizyty.

Rezerwacja wizyty możliwa na stronie:

http://bezkolejki.olsztyn.eu

 

2) Przypominamy, że procedury dotyczące rejestracji, wyrejestrowania i innych czynności są zamieszczone na stronie:

http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/16854/wydzial_komunikacji_k_/

 

3) Przypominamy, że 30 dniowy termin na zgłoszenie zbycia/nabycia, jak również na zarejestrowanie pojazdu (którego niedotrzymanie skutkuje nałożeniem kary) został wydłużony do 180 dni.

 

4) Zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu zarejestrowanego w kraju można dokonać za pośrednictwem ePUAP - https://epuap.gov.pl/

 


 

 


Rejestr zmian
Nazwa dokumentu: Komunikaty
Wprowadził do BIP: Olga Walnicka-Kucio
Data udostępnienia: 2020-04-08 13:22:50
Wytworzył: Olga Walnicka-Kucio
Data wytworzenia: 2020-04-08
Odpowiedzialny: Olga Walnicka-Kucio
Ostatnio modyfikował: Katarzyna Kocan-Gromadzińska
Data modyfikacji: 2020-07-23 11:15:08