• Głusi - informacje o języku migowym
Powrót

W trosce o wygodę mieszkańców, ale również bezpieczeństwo, zarówno osób korzystających z usług urzędu miasta, jak i pracowników olsztyńskiego magistratu, informujemy że wciąż pracujemy w ograniczonym zakresie. W dalszym ciągu zachęcamy do załatwiania spraw zdalnie -  tutaj znajduje się wykaz spraw, które można załatwić na odległość. Jednocześnie informujemy, że otworzyliśmy wszystkie wejścia do naszych budynków, ale dostępne są one tylko dla osób, które nie mogą załatwić sprawy zdalnie. Swobodnie przemieszczać się po budynkach mogą jedynie pracownicy urzędu.

Lista spraw , które można załatwić na miejscu:

URZĄD STANU CYWILNEGO
•    zgłoszenia zgonów
•    zgłoszenia narodzin - TYLKO w sytuacji gdy należy złożyć oświadczenie uznania ojcostwa. Uwaga: zgłoszeń tych dokonywać można tylko ostatniego ustawowego dnia: (na zgłoszenie dziecka żywo urodzonego mamy 21 dni, oraz 3 dni na zgłoszenie dziecka martwo urodzonego).
•    zgłoszenia ślubu konkordatowego i cywilnego (po wcześniejszej rezerwacji daty i godziny – tu są dostępne numery telefonów)

Dodatkowo informujemy, że od 6 czerwca zwiększamy liczbę osób, które mogą uczestniczyć w ceremonii ślubnej, stosownie do wielkości sali. W Olsztynie oznacza to 13 osób, włącznie z parą młodą.

Wszystkie pozostałe sprawy, m.in. zgłoszenia narodzin (gdy rodzice dziecka pozostają w związku małżeńskim), czy odpisy aktu stanu cywilnego należy zgłaszać przez platformę epuap lub korespondencyjnie.
W sytuacjach związanych z wydaniem zaświadczenia do ślubu konkordatowego oraz ustaleń terminu ślubu cywilnego - prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 89 527-21-38, tel. 89 527-31-11, wew. 363 lub mailem: usc@olsztyn.eu
W pozostałych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny z USC lub mailowy.

WYDZIAŁ KOMUNIKACJI
Wydział otwarty jest: w poniedziałki od 8:00 do 18:00, a  czwartki od 7:30 do 18:00. Po obsłużeniu wszystkich klientów, którzy zarezerwowali wizytę on-line w w/w dni tj. po godz. 15:30, wydział obsługuje klientów, którzy nie mają rezerwacji wizyty. Oto wykaz spraw, które można załatwić zdalnie w wydziale komunikacji.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA:
Dla wspólnego bezpieczeństwa w dalszym ciągu zachęcamy do załatwiania spraw zdalnie, ale informujemy, że ze wszystkich usług Biura Obsługi Klienta można też korzystać osobiście.
Oto wykaz spraw, które można załatwić zdalnie w Biurze Obsługi Klienta.

Referat Dowodów Osobistych oraz Referat Ewidencji Ludności

W poniedziałki w godzinach 8:00 - 18:00, czwartki w godzinach 7:30 - 18:00 oraz wtorki, środy i piątki w godzinach 7:30 - 15:30.

SALA OBSŁUGI KLIENTA (WEJŚCIE OD UL. 1 MAJA)
W Sali Obsługi Klienta realizowana jest bezpośrednia obsługa mieszkańców we wszystkich obszarach. Czynna jest od poniedziałku do piątku. Poniedziałki (w godzinach 8:00 – 16:00), wtorki – piątki (w godzinach 7:30 – 15:30):

  •     punkt informacyjny (poza przyjmowaniem pism ze względu na kwarantannę pism i konieczność składania ich w skrzynkach umieszczonych na parterze w ratuszu)
  •     profil zaufany
  •     karta dużej rodziny
  •     realizacja spraw związanych z działalnością gospodarczą
  •     prowadzenie spraw związanych z wydawaniem zezwoleń na sprzedaż i podawanie alkoholu

GODZINY OTWARCIA URZĘDU:
Urząd Miasta Olsztyna czynny jest od poniedziałku do piątku.

- w poniedziałki w godzinach 8:00 – 16:00, od wtorku do piątku 7:30 – 15:30.

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA W GALERII WARMIŃSKIEJ:
W związku z zagrożeniem epidemią COVID-19 Punkt Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej zostaje zamknięty do odwołania. Powyższa decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna. Wszystkie bieżące informacje dotyczące otwarcia  Punktu Obsługi Mieszkańców w Galerii Warmińskiej przekazywane będą za pomocą komunikatów  zamieszczonych na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Rejestr zmian
Nazwa dokumentu: Godziny obsługi mieszkańców
Wprowadził do BIP: Mirosław Sokolnicki
Data udostępnienia: 2014-01-17 13:06:49
Wytworzył: Mirosław Sokolnicki
Data wytworzenia: 2014-01-17
Odpowiedzialny: Mirosław Sokolnicki
Ostatnio modyfikował: Karol Tabaka
Data modyfikacji: 2020-07-24 11:00:49